Результати засідання суду по справі Надії Савченко

5607E254-E94B-4064-BCE6-8CD44CA901A1_w640_r1_sВчора Московський міський суд залишив чинною постанову Басманного суду Москви щодо продовження арешту української льотчиці Надії Савченко. Слід зауважити, що Савченко голодує 75 день поспіль, а два тижні тому вона була змушена відмовитися від ін’єкцій глюкози.

Засідання суду почалося майже на дві години пізніше призначеного часу. Надія Савченко брала в ньому участь по відеозв’язку із СІЗО «Матроська тиша». Вже на самому початку засідання Савченко звернулася до судді зі словами «давайте вже починати, тому що до наступного суду я можу й не дожити».

Виступи всіх трьох адвокатів української льотчиці були змістовними. Вони вказували на процесуальні порушення російського законодавства, наводили докази невинуватості своєї підзахисної. Ілля Новиков надав документи, що у разі зміни запобіжного заходу Надія Савченко може жити в його квартирі. Крім того, захист вказав на прямі порушення слідства, яке дивним чином додало ще одне звинувачення.

На те, що слідчі за 8 місяців не змогли довести провину Надії Савченко, звертали увагу суду й адвокати. Марк Фейгін говорить, що слідство не тільки не готове визнати бездоказовість звинувачень, але й продовжує порушувати законодавчі норми.

«Вразила, звичайно, безпорадність абсолютна слідства і звинувачення, наших процесуальних опонентів, які виявилися нездатними заперечити жодного – я це наголошую – аргументу сторони захисту, до чого ми апелювали, – зауважує адвокат Марк Фейгін. – Особливо мене вразило те, що неохайність слідства виявилася в поданні документів у вигляді постанови про з’єднання кримінальних справ, де Надії Савченко довільно було приписано вчинення ще одного злочину, в якому її звинувачують. Це свідчить про те, що і без того довільне звинувачення Савченко у скоєних нею діяннях доповнюється такою ж фабрикацією і подальших матеріалів кримінальної справи».

Адвокати Ілля Новиков, Марк Фейгін і Микола Полозов марно закликали до законності й гуманізму. Адже мова йде про життя і смерть. 75-й день голодування позначається на стані здоров’я Надії Савченко. По картинці було видно, що їй важко брати участь у судовому засіданні. І коли суддя Мохов перед відходом в дорадчу кімнату запитав, чи є у Надії якісь побажання, вона відповіла: «Совісті вам побажати всім у Росії».

1161 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *