Результати переговорів стосовно ядерної програми Ірану

0204a3c1c6478f2d4d42b7e882bde0a226ca425fПереговори щодо ядерної програми Ірану, що проходять у швейцарській Лозанні, швидше за все, будуть продовжені до неділі. Про це сьогодні повідомило іранське агентство Таснім.

Черговий раунд дискусій між делегаціями США та Ірану, що почався в Лозанні 15 березня, може бути продовжений аж до неділі, незважаючи на те, що в Ірані з завтрашнього дня починаються тривалі канікули ( з 20 березня по 3 квітня ), пов’язані зі святкуванням Навруза – дня весняного рівнодення, що символізує на Сході початок Нового року.

У ході нинішнього раунду відбулося кілька зустрічей міністра закордонних справ ІРІ Мохаммада Джавада Заріфа і держсекретаря США Джона Керрі. Джон Керрі заявив, що Іран і США змогли досягти деякого прогресу в переговорах з ядерної проблеми Ірану

У перемовинах також брала участь заступник голови європейської дипломатії Хельга Шмідт. Неодноразово зустрічалися і глава Організації з атомної енергії Ірану ( ОАЕІ ) Алі Акбар Салехі і міністр енергетики США Ернест Моніс, основне завдання яких полягала в пошуку можливого вирішення протиріч за технічними параметрами іранської ядерної програми.

Як заявив напередодні Аббас Арагчі, заступник міністра закордонних справ ІРІ і один з головних учасників процесу, “переговори досягли піку складності”. Іран “сповнений надій на прогрес у цьому раунді переговорів”, наводить його слова Таснім. Однак, висловив сумнів Арагчі, “навряд чи вдасться знайти рішення з усіх спірних питань саме зараз”.

964 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *