Порошенко підписав закон, який охрестили конституційним переворотом

193078Президент Петро Порошенко підписав закон, прийнятий Верховною Радою в четвер, який дозволяє відкласти ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації.

Завдяки цьому закону, ВР, у разі схвалення внесення змін до Конституції України, може розглянути законопроект не на наступній сесії, як це передбачалося законом, а на наступній за нею черговій сесії, тобто через одну чергову сесію після попереднього затвердження.

Закон в парламенті відразу ж назвали конституційним переворотом.

Зокрема лідер Радикальної партії Олег Ляшко стверджує, що в цих змінах закладена можливість надання «особливого статусу» окупованим територіям Донбасу.

«Парламент, як і багато «попередників», пішов на шахрайство в процедурі внесення змін до Конституції та проголосував зміни до регламенту, які фактично змінюють положення самої Конституції», – заявила віце-спікер Оксана Сироїд.

Нагадаємо, попередня версія регламенту говорила, що якщо прийняття конституційних поправок в цілому не відбувається на сесії, наступної за сесією, на якій вони приймалися у першому читанні, то такий законопроект вважається не прийнятим.

Верховна Рада змінила цю статтю, доповнивши її реченням такого змісту: «Якщо законопроект про внесення змін до Конституції України попередньо затвердила Верховна Рада і не розглянула на наступній черговій сесії після попереднього затвердження, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній після неї черговій сесії».

Більшість нардепів висловили критику на адресу уряду, оскільки вважають прийняття цього закону – початком антиконституційного перевороту. Вони побоюються з приводу можливої «Гри та з іншими розділами». В результаті чого, може дійти і до скасування поняття унітарність України, а також державність української мови.

Вражає підозріла оперативність Президента: закон відписано о 15:00 (прийнятий він був в 11:15).

1154 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *