Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Люксембургу

bf39f887884e5ce1707c5193ebe1dbae_1445511130_large

Сьогодні, з першим офіційним візитом в Україну прибув Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель.

Президент Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель під час переговорів у Києві обговорили перспективи подальшої європейської інтеграції України та допомоги у цьому з боку Європейського Союзу, в якому зараз головує Люксембург.

Співрозмовники окремо зупинилися на обговоренні імплементації Мінських угод та ситуації у зоні проведення антитерористичної операції. «Незважаючи на те, що ми маємо півтора місяці режиму припинення вогню, нажаль, у нас є і поранені внаслідок підриву на «розтяжках», і загиблі українські солдати, і ми маємо докласти максимум зусиль для того, щоб перемир’я набуло сталого характеру, і всі без виключення пункти Мінських угод були виконані, в тому числі – і Російською Федерацією», – сказав Петро Порошенко.

Прем’єр-міністр Люксембургу зі свого боку наголосив, що Європейський Союз та його країна чітко стоять на позиції підтримки незалежності та територіальної цілісності України та необхідності неуклінного дотримання міжнародного права та санкцій до тих, хто його порушує.

Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністра Люксембургу Ксав’є Беттель за підсумками зустрічі у Києві заявили, що санкції проти Російської Федерації можуть бути скасовані лише після виконання всіх пунктів Мінських домовленостей.

Глава держави зазначив, що повне виконання Мінських домовленостей – це припинення вогню, виведення окупаційних військ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном, реалізація політичних, гуманітарних, соціально-економічних та інших складових Мінського процесу.

В свою чергу, Прем’єр-міністр Люксембургу зазначив: «Не можна говорити про санкції лише у прив’язці до одного пункту Мінських домовленостей. Потрібно імплементувати усі домовленості. І якщо лише один пункт виконується, ми не можемо зняти санкції».

Ксав’є Беттель також зауважив, що санкції застосовуються, якщо ЄС бачить, що ситуація розвивається не в тому напрямку. «В Мінських угодах є багато пунктів. І якщо імплементація цих угод буде йти в напрямку виконання усіх пунктів, ми можемо відповідно реагувати», – сказав він. «На сьогодні – мир занадто крихкий, і ми не можемо сказати точно, яким буде рішення 31 грудня», – зазначив Прем’єр-міністр Люксембургу.

 

оригінал на сайті пу

11969 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *