Папа Римський закликав до заборони ядерної зброї

5508635

У день 70-ї річниці ядерного бомбардування японського міста Нагасакі Папа Римський Франциск закликав людство назавжди відмовитися від війни і застосування будь-якої зброї масового знищення.

«70 років тому 6 і 9 серпня 1945 сталися жахливі атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Після багатьох років ці трагічні події і сьогодні викликають жах і відторгнення», – заявив Папа Франциск під час недільної проповіді у Ватикані.

За словами Франциска, ті події стали попередженням людству. «Вони стали символом безмірною руйнівної сили людини, коли вона у збочений спосіб використовує досягнення науково-технічного прогресу, і вічним попередженням людству, щоб воно назавжди відмовилося від війни, ядерної зброї та будь-якої зброї масового знищення», – сказав понтифік.

Трагічні події в японських містах Хіросіма і Нагасакі відбулися в серпні 1945 року. Американські пілоти скинули атомні бомби на ці міста. У результаті ядерного вибуху в Хіросімі, де проживали 350 тисяч людей, загинули 140 тисяч жителів, в Нагасакі – 74. Більшість жертв були мирними жителями.

Атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі є єдиними в історії людства прикладами бойового застосування ядерної зброї.

Тим часом у самому Нагасакі цілий день проходять жалобні заходи, присвячені 70-й річниці ядерного удару, завданого по місту ВПС США.

1792 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *