Обшук на телеканалі ATR за участю озброєних автоматами омонівців

5509415“Загрози для ATR були давно. Інформація, яку надає телеканал, не відповідає офіційній російській ідеології. І хоча канал відкрито не виступав проти окупації, але надавав об’єктивну інформацію. Це для окупаційної влади було достатньою підставою, щоб ненавидіти цей канал.

У понеділок 26 січня близько 200 осіб увірвалися до будівлі телеканалу. Як мені повідомили, до кожного кабінету зайшли по 2 феесбешники. Формально шукали матеріали, пов’язані з 26 лютого минулого року, коли відбулося протистояння проросійських жителів і кримських татар, в результаті чого проросійські активісти були відкинуті, після чого почали з’являтися «зелені чоловічки». І ось вони збираються розслідувати. Хоча це не привід. Ті матеріали, які вони знімали 26 лютого, транслювалися в ефір, ніяких секретів там немає. Просто це якась акція залякування.”

Так Мустафа Джемілєв прокоментував обшук, який провели співробітники ФСБ Росії в офісі каналу ATR, який вважається єдиним у Криму та в усьому світі кримськотатарським телеканалом.

Я не виключаю, що вони закриють телеканал, тому що це подразник для окупаційної влади. Інформаційна програма Zaman дає об’єктивну інформацію про те, що відбувається. Щоправда, у них є заборони. Їм не можна вживати терміни окупація, анексія. Їх постійно попереджають, що не можна згадувати Меджліс, не можна показувати Рефата Чубарова (голову Меджлісу), тим не менше вони це роблять. І, напевно, терпіння закінчилося в окупантів. Чим закінчиться все, не знаю. Вони закручують гайки і хочуть створити таку духоту, щоб кримські татари повністю затихли, але я думаю, що це викликає якраз протилежну реакцію

– Скоро буде рік, як Крим був окупований Росією. Як би Ви оцінили результати поточного року під окупацією?

– У кримських татар практично нічого не змінилося. Вони спочатку не сприймали окупацію і зараз не сприймають. Багато людей втратили роботу, оскільки тих, хто проти окупації, як правило, виганяють з роботи.

Я би сказав про російськомовне населення. Немає більше ейфорії, ніхто не бігає з російськими прапорами. Є роздратування, мовляв, нас обдурили, ми не те очікували. Разом з тим визнати, що зробили дурість, коли вітали окупацію, не вистачає сміливості. Панує атмосфера страху, люди бояться між собою говорити, оскільки за розмови відразу викликають на допити до ФСБ, це насамперед стосується кримських татар.

– Багато кримських татар залишили Крим?

– Ми закликаємо співвітчизників не залишати Крим, але за цей рік близько 10 тисяч кримських татар залишили Крим.

Оригінал матеріалу – на сайті Радыё Свобода

7143 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *