Нестача інсуліну у Криму

1405330012Діабетики Криму відчувають проблеми із забезпеченням інсуліном. Старі, «українські» запаси вже вичерпалися, а постачань з Росії, за словами медиків, у необхідному обсязі немає. Першими на собі це відчули діти, хворі на цукровий діабет. За словами батьків, життєво важливий препарат востаннє їм видавали ще в жовтні минулого року і в багатьох він уже закінчився. Купувати інсулін самостійно занадто дорого, тим більше, що ця функція законодавчо закріплена за державою.

Без російського паспорта і страхового поліса СНІЛС в Криму з 1 січня, як відомо, вже не лікують. Відповідно, отримати безкоштовний інсулін уже теж не можна. Але й наявність цих двох речей також не гарантує вирішення проблеми, оскільки в Криму просто немає необхідних діабетикам препаратів.

У поліклініках діабетикам роздали вже все, що залишилося з колишніх запасів. Тому всіх інсулінозалежних з лютого почнуть переводити на нові ліки, ті, якими хворих на цукровий діабет централізовано забезпечують в Росії. Щоб підібрати інсулін, діабетикам доведеться лягати в стаціонар. Люди хвилюються: препарати, які запропонують лікарі, можуть просто не підійти організму, і тоді, щоб не ризикувати, доведеться купувати звичний інсулін за свої гроші.

З лютого, рішенням кримської влади, видавати інсулін діабетикам будуть вже не в поліклініках, а у держаптеках «Крим-Фармація» за рецептом лікаря. У Керчі, наприклад, ці аптеки поки не працюють. Замовляти інсулін через приватні аптеки або інтернет для багатьох непосильно.

Причому проблеми із забезпеченням інсуліном останнім часом відчули на собі не тільки кримські діабетики. Повідомлення про відсутність препаратів ще наприкінці січня з’явилися на різних російських форумах і в соцмережах.

Станом на червень минулого року в Криму, за повідомленнями «Держради», нараховувалося 7 тисяч інсулінозалежних, з них більше трьохсот – діти.

3412 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *