Небесна сотня

1020 лютого – день масового розстрілу демонстрантів на Майдані. Цих людей пізніше назвали Небесною Сотнею, адже за період протестів із кінця листопада до кінця лютого. по офіційним данним, загинула понад сотня людей.

На Майдан вийшли ті, чию людяність влада намагалася розтоптати – вони просто не могли інакше, зауважує журналіст, Андрій Дубчак: «Люди боролись фактично за своє «я» як людини, і в цьому вони, звісно, виграли. Реформи в країні? Ні, їх не відбулося, наразі ці жертви невиправдані. Але це різні критерії. Реформи, можливо, будуть потім. Але найголовніше, що люди, які вийшли на Майдан, чиї друзі загинули на Майдані або потім, на війні, – це люди, які відстояли своє людське «я»».

За період протестів у Києві загинула понад сотня протестувальників і більше десяти міліціонерів.

Нині триває суд щодо розстрілу мирних протестувальників. Попри те, що зокрема на відео Ігоря Захаренка видно багатьох людей, які стріляли, обвинувачених – троє. Це – Сергій Зінченко, Павло Аброськін та їхній керівник Дмитро Садовник, який втік і перебуває у розшуку. Решту «не ідентифікували». Але й ті кого впізнано, навряд чи опиняться в тюремній камері. Судові процеси вде затягуються, судді беруть самовідвід у справах. Лишається тільки сподіватись на те, що винні отримають по заслугах.

1795 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *