Масові антивоєнні протести в Токіо зібрали близько 120 тисяч людей

1274300104_D4EBE0E320DFEFEEEDE8E8203034Десятки тисяч людей беруть участь в акції протесту в столиці Японії Токіо проти закону, що розширює повноваження національних сил самооборони, який прийняла в липні ключова нижня палата парламенту країни.

У демонстрації бере участь велика кількість студентів. В урядовий квартал стягнуті численні поліцейські.

Протест став наймасовішим в Японії за останні роки – за підрахунками організаторів, у ньому беруть участь близько 120 тисяч чоловік. Багато хто з них тримають у руках антивоєнні і антиурядові плакати: «Вимагаємо скасувати закон», «Не чіпайте мирну 9-ю статтю конституції», «Ні війні».

У липні прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе лобіював в парламенті прийняття декількох законопроектів, які дозволять збройним силам Японії брати участь у бойових діях за кордоном, захищати союзників.

Під тиском прем’єр-міністра закон ухвалила нижня палата парламенту, але для його затвердження прийняти рішення повинна і верхня. Голосування з цього питання відбудеться не пізніше 27 вересня, коли закриється чергова сесія.

Масові акції протесту проти прийняття закону про розширення повноважень сил самооборони проходять в Японії вже другі вихідні поспіль. 23 серпня демонстрації пройшли в 60 містах по всій країні. У Токіо тоді близько 6,5 тис людей зібралися в центральному районі Сібуя.

10262 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *