Кримські татари проти встановлення пам’ятника Сталіну, Рузвельту та Черчилю

111079_900На початку лютого 2015, а саме 4-5 лютого в Лівадійському палацово-парковому музеї-заповіднику в Ялті заплановано відкриття пам’ятника “Великій трійці” (Рузвельту, Сталіну, Черчіллю), подарованого російським скульптором Зурабом Церетелі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури Криму.

До цього пам’ятник хотіли встановити у Волгограді, але обласна і міська влада не прийшли до єдиної думки, і скульптура залишилася в майстерні Церетелі.

Церемонія відкриття монумента має пройти в рамках урочистих заходів, приурочених до 70-річчя Кримської  конференції, яка проходила у 1945 роціі 4-5 лютого.

Зокрема, планують проведення міжнародної наукової конференції “Ялта 1945: минуле, сьогодення, майбутнє”.

Національний рух кримських татар звернулося до влади Росії з рішучим протестом у зв’язку з рішенням кримської влади встановити пам’ятник (І. Сталіну, Ф. Рузвельту і У. Черчілля) в Ялті. «Наполегливо закликаємо керівництво Російської Федерації, якщо ви дійсно засуджуєте практику злочинів сталінського режиму проти цілих народів і рішуче відмовляєтеся від злочинного спадщини, зупиніть це аморальне рішення кримської влади», – звертаються представники національного руху кримських татар.

«Подібна практика« нерозважливих рішень »призводить до ще більшого розколу в кримському співтоваристві», – сказано в протестному зверненні.

Документ спрямований на адресу президента Росії Володимира Путіна, керівництву Держдуми і Ради Федерації і російській Генпрокуратурі.

7035 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *