Країни Європи приєднаються до китайського банку AIIB

854909-dollarss-1426620104-378-640x480Франція, Німеччина та Італія вирішили наслідувати приклад Великої Британії і приєднатися до очолюваного Китаєм міжнародного Азіатського банку інфраструктурних інвестицій  (AIIB), повідомляє The Financial Times.

Три європейські країни прийняли таке рішення після того як Велика Британія оголосила минулого тижня про свій намір приєднається в якості засновника до Азіатського банку, який є потенційним суперником Світового банку у Вашингтоні. Австралія, як ключовий союзник США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні раніше потрапила під тиск з боку Вашингтона і трималася подалі від нового банку, але тепер країна перегляне свою позицію. “Рішення Франції, Німеччини та Італії – це суттєвий удар по адміністрації американського президента Барака Обами”, – йдеться у публікації.

Створений під егідою Китая, банк повинен посилити китайський економічний вплив, а також зміцнити позиції країни в Азіатському регіоні. Планується, що AIIB буде здатний конкурувати з Всесвітнім банком і Азіатським банком розвитку, в яких у США і їх союзників досить висока квота.

Поточний статутний капітал банку, який створений з метою інвестування інфраструктурних проектів, становить $ 50 млрд, хоча влітку минулого року Китай пропонував збільшити його в два рази.

За повідомленнями китайських ЗМІ, одним з перших проектів, який отримає кошти з AIIB, може стати будівництво високошвидкісних залізниць в Малайзії, а також в інших країнах Азії.
Ідея про його створення вперше прозвучала в жовтні 2013 під час першого візиту голови КНР Сі Цзіньпіна в Індонезію. Глава держави озвучив цю пропозицію на переговорах з президентом Індонезії – Сусілой Бамбангом Юдхойоно, повідомляло агентство “Сіньхуа”. Тоді Пекін заявив про готовність запропонувати фінансову допомогу в інфраструктурному будівництві, країнам, що розвиваються, включаючи членів АСЕАН. На поточний момент, до проекту приєдналося більше двох десятків країн. У їх числі, крім Китаю, держави АСЕАН, Бангладеш, Індія, Казахстан, Катар, Кувейт, Мальдіви, Монголія, Непал, Нова Зеландія, Оман, Пакистан, Узбекистан, Шрі-Ланка.

1156 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *