Країна – агресор не має права голосу в ПАРЄ

1568523У Стразбурсі депутати ПАРЄ проголосували за обмеження повноважень російської делегації до початку весняної сесії. Про це йдеться у резолюції, яку ухвалили у сесійній залі в середу, 28 січня, після бурхливих обговорень дій Росії на території України.

Думки депутатів розділилися на проросійські й антиросійські, причому на боці перших опинилася, серед інших, і член української делегації, депутат Верховної Ради від «Опозиційного блоку» Юлія Льовочкіна. Вона відверто засуджувала дії українського керівництва у врегулюванні кризи на Донбасі, називаючи президента й уряд «партією війни». Однак більшість присутніх депутатів все ж засуджували дії Росії як агресора щодо своїх сусідів. Зокрема, у резолюції згадуються не лише події на сході України й анексія Криму, а й конфлікти у Грузії та Молдові.

Упродовж зимової сесії представники російської делегації неодноразово заявляли, що право голосу на ПАРЄ для них ключове, і, якщо вони його втратять, то і сенсу брати участь у засіданнях вони не бачать. Коли ж росіяни побачили результат голосування, зокрема, те, що за резолюцію проголосували 148 депутатів, а проти лише 64, то рішення голови делегації було не просто піти, а й гримнути дверима.

Голова російської делегації Олексій Пушков заявив, що коли депутати ПАРЄ не хочуть діалогу до квітня, то вони не матимуть його до наступної зими, бо делегація Росії не повернеться у Страсбург до кінця 2015 року.

1995 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *