«Касперський» повідомив про велику кількість зламаних акаунтів «Вконтакте»

«Лабораторія Касперського» заявила, що виявила масову крадіжку акаунтів у користувачів соціальної мережі «ВКонтакте» через додаток для операційної системи Android.

Компанія уточнює, що йдеться про додаток під назвою «Музика Вконтакте», яке поширювалося через офіційний магазин Google Play. Експерти «Касперського» стверджують, що програма містила шкідливий код, який після введення користувачем логіна і пароля до свого аккаунту передавав ці дані зловмисникам.

За даними «Касперського», найчастіше програма додавала зламані акаунти в різні групи в соціальній мережі, проте відомі й випадки, коли зловмисники міняли пароль і повністю позбавляли користувача контролю над його сторінкою. Загальне число заражених акаунтів експерти оцінили в сотні тисяч.

Відзначається, що користувачі навіть не здогадувалися про наявність в програмі шкідливого коду, оскільки вона справно виконувала своє завдання і давала їм можливість прослуховувати з соцмережі музику, яка відсутня в офіційному додатку «ВКонтакте» через суперечки з правовласниками.

Прес-секретар «Вконтакте» Георгій Лобушкін, коментуючи розслідування «Касперського», закликав користувачів не довіряти додаткам сторонніх виробників і користуватися для роботи з СМ«Вконтакте» лише офіційними додатками, які для цього випускає соціальна мережа.

5026 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *