Гривня “нового зразка”

0f2bff6b8b3596e9fe38b7de0faee8e0У соцмережах стали активно поширювати фейк російського ТБ про те, що партія “Свобода” нібито створила зразок купюри номіналом в 1000 гривень з портретом Гітлера.

Інформацію про це, на повному серйозі у вечірньому випуску новин “Вести” від 12 січня 2015 озвучив ведучий телеканалу Росія 1.

У сюжеті цитату прем’єр-міністра Арсенія Яценюка про окупацію Німеччини СРСР ведучий перекручував протягом декількох хвилин. Зокрема, російське ТБ заявило, що більшу частину територій Україні “подарували” російські правителі.

На екрані була карта з маловідомого сайту maxpark.com, на якій територія України включає тільки Дніпропетровську і Кіровоградську області, а решта, на думку російських пропагандистів, були “подаровані” саме “російськими правителями” в різний час. “Подарованих” Москва вважає навіть територію Київської Русі з Києвом включно, який, як відомо, на 600 років старше російської столиці.

Після цього пасажу ведучий видав, що українська влада не переслідує політику збирання земель, а “слідують заповітам Третього Рейху”. На екрані федерального каналу в прайм-тайм показані картинки з соцмереж, де Яценюка порівнюють з Гітлером, а потім ведучий говорить:

“А партія “Свобода”  вже розробила проект 1000-гривневої купюри,  яка відображає цінності нових українських еліт”…

2771 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *