Франція збільшує свої сили в боротьбі проти Боко Харам

urn-publicid-ap.org-3babd142334f4536bd17876898cc5522Франція збільшить свій військовий контингент в Західній Африці для підтримки місцевих сил, що борються з угрупованням «Боко харам». Про це повідомив міністр оборони країни Жан-Ів Ле Дріан.

«Ми трохи збільшимо число наших військових в операції« Бархан ». У той же час ми зменшимо їх число в операції «Сангарі», щоб отримати можливість впоратися з напруженістю навколо озера Чад ».

Операція «Бархан» почалася два роки тому після того, як військові сили Франції звільнили північ Малі від радикальних ісламістських угруповань. Її місія – протидіяти терористичним угрупованням не тільки в Нігерії, але й на територіях Мавританії, Нігеру, Малі, Чад і Буркіна-Фасо.

На даний момент в ній беруть участь 3000 військових. Однак Міноборони Франції наполягає на тому, щоб число збільшити до 10 тисяч, вже в квітні поточного року.

Камерун, Чад, Нігер і Бенін цього року також мобілізували зусилля, щоб допомогти Нігерії знищити «Боко харам». Ця терористична ісламістська організація відома з 2002 року. У 2009 її члени влаштували озброєні заворушення на півночі країни і з тих пір постійно здійснюють теракти в Нігерії. Останнім часом ісламісти також проникають в сусідні Нігер, Чад і Камерун, де нападають на місцевих жителів.

«Боко харам» домагається введення шаріату на території Нігерії, а також виступає проти західного способу життя та світської освіти. На совісті терористів – тисячі вбитих і викрадених людей. Кілька днів тому угруповання «Боко харам» присягнула на вірність «Ісламській державі». Відеозапис з клятвою на арабській мові нігерійські ісламісти виклали в Інтернет.

1828 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *