Джон Керрі приїхав до Москви

lavrov_kerriДержсекретар США Джон Керрі прибув до Москви для переговорів, спрямованих на подолання певних розбіжностей у поглядах з Володимиром Путіним на дії з припинення конфлікту в Сирії.Про це Керрі сказав і на початку переговорів з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

«Я з нетерпінням чекаю, щоб домогтися реального прогресу. Я думаю, що світ виграє, коли сильні нації з багатовіковою історією один з одним матимуть можливість знайти спільну мову», – сказав Керрі.

У зустрічі також взяли участь помічник Керрі у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд, посол США в Москві Джон Теффт, заступник Лаврова Сергій Рябков і Геннадій Гатілов і директор департаменту Близького Сходу і Північної Африки МЗС Росії Сергій Вершинін.

Пізніше у вівторок Джон Керрі збирається зустрітися з Володимиром Путіним.

«Навіть коли були відмінності між нами, ми були в змозі ефективно працювати з конкретних питань», – сказав Керрі.

Водночас Росія і США не дійшла згоди з приводу ролі, яку має відігравати президент Сирії Башар Асад.

Вашингтон хоче, щоб Башар Асад пішов у відставку, оскільки без цього неможливо припинити громадянську війну в країні, проте Росія каже, що вирішувати його долю має сирійський народ.

Керрі прагне підготувати грунт для міжнародної зустрічі світових держав щодо Сирії, наміченої на кінець тижня в Нью-Йорку. У ній мають взяти участь представники Ліги арабських держав, ЄС, ООН та ще 17 країн.

Поки не ясно, чи відбудеться зустріч, але Держдепартамент США заперечує твердження Росії про те, що повинні бути виконані “попередні умови” для того, щоб захід по Сирії все ж відбувся.

Зауважимо, що це вже 20 зустріч Керрі і Лаврова за цей рік.

Нагадаємо, у вівторок , 8 грудня, у Верховній Раді виступив віце-президент США Джо Байден, який приїхав з візитом в Україну.

1156 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *