Дорогами США відтепер будуть їздити безпілотні вантажівки

daimler-freightliner-inspiration-truck-9642.0Вантажівки Freightliner Inspiration компанії Daimler першими в світі отримали ліцензію на використання доріг загального користування, ці великовантажні машини можуть рухатися без участі водія.

Влада американського штату Невада першими в світі дозволила використовувати на місцевих дорогах вантажівки Freightliner, якими управляє автопілот. Про це повідомила компанія Daimler. Великовантажний автомобіль від Daimler, керований системою шосе Пілот, стане першим подібним автомобілем, якому офіційно дозволено їздити по автострадах разом з іншими машинами.

Як уточнює Daimler, ліцензію на їзду по дорогах загального користування Невади отримали не менше двох вантажних фур Freightliner Inspiration.

Вантажівка Freightliner Inspiration розроблена на базі серійної моделі Freightliner Cascadia з додаванням системи автопілота, який включає в себе передній радар і стереокамери, а також допоміжну систему і адаптивний круїз-контроль. Щоб отримати ліцензію на використання доріг Невади, всі ці технології були доопрацьовані і пройшли додаткові тести на ретельну сумісність всіх компонентів. Зокрема, Freightliner на автопілоті вчинив так званий марафонський рейс, проїхавши самостійно понад 16 тис. км на випробувальному полігоні в німецькому Папенбург.

Як тільки Freightliner виїжджає на трасу, водій отримує візуальний запит на приладовій панелі для активації автопілота. Після цього вантажівка переходить в автономний режим і адаптується до швидкості руху потоку. Система Шосе Пілот регулює швидкість і напрямок руху машини, використовуючи кермо і гальма. При цьому автомобіль може їхати автономно в самих різних дорожніх умовах, регулюючи відстань до машин які йдуть попереду, а в години пік може активувати функцію стоп-енд-гоу.

Автопілот на Freightliner не ініціює обгін інших транспортних засобів і не перебудовується на інші смуги руху, ці маневри повинні бути виконані водієм. Система підтримує з водієм візуальний контакт через приладову панель і приймає інструкції в будь-який момент руху. Якщо погодні умови не дозволяють автопілоту працювати коректно, система може запропонувати водієві повернутися до ручного управління автомобілем.

 

17528 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *