CrossFit – секрет популярності

crossfit 2Кроссфіт є одним з напрямів спортивного тренування та фітнесу, що надзвичайно стрімко розвивається і набуває популярності по всьому світу, зокрема в Україні. Заняття по кроссфіту побудовані на принципі циклічних тренувань із застосуванням різних функціональних вправ.

У програмі кроссфіту поєднуються такі види рухової активності як вправи зі штангою, інтервальний біг, стрибки на скакалці, лазіння по канату, вправи на кільцях і перекладині, силові вправи з гирями і багато іншого. Тренування в кроссфіт називається “Workout of the Day” (WOD).

Девіз кроссфіта – “Наша спеціалізація – не спеціалізуватися”.

Термін “Кроссфіт” вже давно у всіх на слуху, але мало хто знає історію виникнення цього різновиду фітнесу, який має досить нетривалу біографію.

gregБатьківщина кроссфіту – США. Його засновником є персональний тренер Грег Глассман, колишній гімнаст, який почав розробляти свою програму тренувань понад 20 років тому, а 2001 року в Каліфорнії відкрив свій перший зал для занять кроссфіт. Кроссфіт-тренування поділяються на «фізкультурні» (для більшості людей) і «змагальні» (для досвідчених атлетів, професійних спортсменів) види. Спочатку ідея комплексного виду фітнесу не отримала належної підтримки. Глассмана навіть вигнали з тренажерного залу, де він тренувався і просував своє “дітище” через те, що відвідувачів спортивного комплексу, в більшій мірі, лякали і дратували спортсмени-кроссфітери, що бігали по залу і кидали штангу з гуркотом на підлогу. Проте, Грег Глассман не змінив мрії. Він був упевнений, що знаходиться на правильному шляху. Єдине, чого тепер не було у нього – це місця для тренувань. Благо в Сполучених Штатах немає проблем зі спортивними аренами. Глассман знайшов місце для кроссфіту в студії бразильського джиу-джитсу, а в 1995 році відкрив власний зал “CrossFit Santa Cruz”.

Глассман виявився не тільки чудовим фітнес-винахідником, але і непоганим бізнесменом. Запатентувавши своє дітище, він зобов’язав усіх власників спортивних клубів, де практикують кроссфіт, платити йому відсоток від доходу. У 2012 році прибуток компанії CrossFit, Inc. склав $ 50 млн., в 2013 році це вже було понад $ 100 млн.

Першим великим спонсором змагань з кроссфіту був всесвітньо відомий бренд “Аdidas”. У 2010 була досягнута домовленість між брендом “Кроссфіт” і компанією “Reebok”, яка в останні роки переживала серйозні проблеми з продажем своєї продукції. Згідно з контрактом, підписаним між брендами, “reebok” взяла на себе зобов’язання надавати не тільки спонсорську підтримку, але і популяризувати кроссфіт у світі.

CrossFit Games (Ігри по кроссфіту) проходять один раз на рік. З кожним роком кількість бажаючих взяти участь у змаганнях зростає в геометричній прогресії. Не останню роль в популяризації цього заходу грає сума призових для переможців. Так, якщо в 2007 році розмір грошового призу становив 500 доларів, в 2013 році ця сума зросла до 275 тисяч доларів. Перемога серед жінок і чоловіків оцінюється однаково. Цікавим є те, що учасники змагань дізнаються про програму виступів лише за кілька годин до старту, що безумовно змушує кроссфітеров різнобічно готуватися до гор. Так, в останні роки організатори заходу включали в програму змагань плавання на відкритій воді, ходьбу на руках і багато іншого.

Rich-Forning-2Абсолютним чемпіоном Ігор CrossFit серед чоловіків є американець Річ Фронінг, на рахунку якого перемоги 2011, 2012, 2013, 2014 років. В юності Фронінг займався бейсболом і футболом, після закінчення коледжу і університету працював пожежником.

Унікальність і неповторність кроссфіту полягає в тому, що існують безліч варіацій поєднання вправ, переважно силової спрямованості і кожне тренування істотно відрізняється від попереднього.

Сьогодні кроссфіт розвивається не тільки серед міцних, фізично підготовлених атлетів. У багатьох клубах практикують “Кроссфіт кідс” для дітей.

Великий плюс кроссфітера – універсальність. Кроссфітер може і штангу потягати, і крос пробігти, і в цьому він кардинально відрізняється від всіх інших атлетів, адже багато хто знає качків або пауерлифтерів, які вже не можуть піднятися на третій поверх без задишки. Інший важливий момент – відсутність стероїдів, оскільки нарощування м’язової маси і сили не потрібне.

Останніми роками кроссфіт став популярний і в Україні. Незважаючи на складність і різноманітність навантажень, цей вид фітнесу із року в рік завойовує серця шанувальників спорту і здорового способу життя.

 

1412 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *