Борис Акунін: “…яку кашу доведеться розсьорбувати потім… після Путіна”

Празднование 20-летнего юбилея "Новой газеты" в Москве“Я зараз все частіше думаю не про те, які ще випробування Росії доведеться пройти при Путіні (про це пишуть багато; варіанти більш-менш зрозумілі), скільки про те, яку кашу доведеться розхльобувати потім.
Звичайно, дуже багато чого буде залежати, по-перше, від того, скільки ще часу протримається режим, і по-друге (головне), як він зміниться: безкровно або криваво, і якщо, не дай боже, другий варіан – до якої міри криваво .

Чим довше триватиме агонія і чим травматичніша буде смерть, тим більше дістанеться проблем оновленій державі і тим ці проблеми будуть занедбаніші.

У поганому варіанті неминучі економічний колапс, гіперінфляція і величезний зовнішній борг (вже розтратившись, режим буде до останнього позичати гроші, щоб відстрочити соціальний вибух). Але навіть якщо доля зглянеться над Росією і режим зміниться скоро і безкровно, важких проблем буде дуже багато. Гадаю, ми про них ще поговоримо, поки ж хочу обговорити з вами чотири, найважчі і до того ж не гіпотетичні, а вже явні.

1. Зрозуміло, що «нафтогазова» економіка в будь-якому випадку, навіть без західних санкцій, країну утримувати більше не може. А ні часу, ні грошей на створення іншої моделі вже немає. Десять з гаком «огрядних» років і величезні експортні доходи витрачені даремно.

2. Буде дуже важко виходити з східно-української кризи. Проблема не вирішиться просто припиненням військової, пропагандистської та економічної підтримки сепаратистів. Там, у Донецькій і Луганській областях, живе багато звичайних людей, які зараз перебувають у важкій ситуації, а потраплять у ситуацію жахливу. Фактично – в заручники до збройних формувань, яким буде нікуди діватися і нічого втрачати.

3. Кримська проблема. Забрали цю територію по-злодійськи, на гоп-стоп. Однак просто так взяти і «віддати» не вийде. Не тому що шкода віддавати, а тому що Навальний прав: це не бутерброд. Там живуть люди, у них є свої бажання і права. Як їм скажеш: все, із завтрашнього дня ви вже не наші, видряпуйтеся самі? Доведеться вирішувати це питання спільно з Україною та з урахуванням волі кримчан, у яких в кризовій ситуації напевно почнуться серйозні внутрішні чвари.

4. Звичайно, буде проблема з Кадировим, який, користуючись привілейованим становищем, дуже зміцнився у своїй вотчині. Цей-то, судячи з його нинішньої активності, вже щосили готується до життя після Путіна. І мабуть, Чечнею обмежуватися не має наміру – схоже, що мітить у лідери всього Північного Кавказу. Як вам перспектива феодально-шаріатської держави у південних кордонів? Мені – не дуже.
Зараз немає сенсу говорити, що у всіх цих бідах винен сам Путін, причому, якщо в першому випадку він просто не діяв, то три наступні проблеми – прямий наслідок його рішень і дій. Коли режим розвалиться, Путін виявиться винен взагалі в усьому на світі, це вже як водиться…”

Саме так, на своїй сторінці в facebook, Григорій Шалвович Чхартишвілі (Борис Акунін), досить коротко та змістовно розкрив суть тих нагальних проблем, які зараз має Росія. Хотілось би знати, що хоч якась частина росіян знає про них і переймається їх вирішенням. А інша частина, прочитає про ці проблеми і теж замислиться!

1927 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *