98 років тому була проголошена автономія України

1st_Universal23 червня 1917 року керівництво Центральної Ради Української Народної Республіки видало наказ про те, що відтепер республіка отримує автономію у складі єдиної російської держави. Автором виступив Володимир Винниченко.

До складу наказу входили чотири Універсали, згідно з першим з низ УНР стала самостійною державою, у складі Росії. Напередодні проголошення автономії Української Народної Республіки, в Петрограді відбувся Всеросійський конгрес Ради робітничих і солдатських депутатів. В ході з’їзду виступив український і політичний діяч Віктор Винниченко з проханням надати автономію України в складі Росії.

Відомо, що тоді переговори не увінчалися успіхом, і по прибуттю до Києва, Винниченко самостійно створив ряд документів, а саме Універсалів, згідно з якими Центральна Рада в односторонньому порядку оголосила УНР самостійною державою. Проте лише 11 липня, делегація Тимчасового уряду Росії, приїхавши до Києва, визнала самостійність УНР.

Згідно універсалам про формальну автономію республіки, Українська держава стала незалежною, а український народ відтепер самостійно почав розпоряджатися своїм життям при цьому, не відділяючись від «держави російської».

2059 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *