Пішов з життя відомий оперний співак Дмитро Гнатюк

1Сьогодні, 29 квітня, перестало битися серце відомого виконавця гімну нашої столиці “Як тебе не любити Києве мій” – Дмитра Гнатюка.

Народився видатний оперний співак, режисер, педагог та «Герой України» 28 березня 1925 року в Чернівецькій області. Він був першим виконавцем хітів 60-х років минулого століття – “Два кольори” і “Мій Київ”.

Дмитро Гнатюк був відомий своєю творчістю не тільки в Україні, а й за кордоном. За своє життя створив чимало відомих образів опери, залишив після себе 15 пісенних альбомів, що розміщуються на шести компакт-дисках. Всього в його концертному репертуарі було понад 85 творів національної та світової класики. Також Дмитро Гнатюк працював над виставами у якості режисера-постановника (більш як 20 вистав).

2В одному з  останніх інтерв‘ю  Дмитро Михайлович сказав: «Я вступив у зиму свого життя. Але я прожив його змістовно, не розтрачав його на дурниці й пустощі. У моїй долі були і голод, і холод, і страшна війна, і безвихідь.  Та коли ти маєш мету і добиваєшся її здійснення, коли вдалося зробити щось талановите, дякуй Богові, що не змарнував своє життя»…

Петро Порошенко незабаром після звістки висловив свої співчуття і назвав Гнатюка великим майстром: «Україна зазнала непоправну втрату. Сумую разом з мільйонами шанувальників творчості великого майстра Дмитра Гнатюка».

Прощання з музикантом відбудеться у вівторок, 4 травня, в Національній опері України з 11 до 13 години. Поховають співака на Байковому кладовищі в Києві.

 

4991 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *