Національні збори Франції прийняли резолюцію щодо скасування санкцій Росії

728 квітня Національними зборами Франції прийнята Резолюція із закликом до французького уряду підтримати скасування санкцій проти Росії. Про це повідомляється на сайті парламенту. За документ проголосували 55 депутатів (з них 45 депутатів опозиційної правоцентристської фракції «республіканців») із 101 присутніх, проти висловилися представники правлячої Соціалістичної партії. Всього Національні збори налічують 577 депутатів.

Як повідомляють «РІА Новини», документ носить рекомендаційний характер і не зобов’язує владу до конкретних дій.

Проект даної резолюції був внесений до парламенту депутатом Тьєррі Маріані, який входить до комітету з міжнародних справ і є співголовою організації «Франко-російський діалог». Він назвав санкції «повністю неефективними» і загрозливими для інтересів Франції.

Обмежувальні заходи проти російських компаній і політиків були введені Євросоюзом після приєднання до Росії Криму і в зв’язку з підтримкою Москвою донбаських сепаратистів.

Нагадаємо, влітку 2015 року Маріані відвідав Крим в складі делегації французького парламенту, де виступив за скасування санкцій і сказав, що в регіоні немає ознак окупації. «Це мирний регіон, і люди живуть тут вільно і щасливо», – заявив тоді французький політик. Маріані також назвав повернення Криму до складу Росії «історичною закономірністю». Тоді український МЗС у відповідь на відвідування французькими депутатами Криму закликав заборонити їм в’їзд в країну, а генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом «порушення порядку незаконного в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». МЗС Франції також засудив поїздку депутатів до Криму, назвавши їхні дії «порушенням міжнародного права». «Мова йде про особисту ініціативу парламентаріїв», – пояснив в липні 2015 року офіційний представник МЗС Франції Ромен Надаль.

1025 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *