Екологічна катастрофа на Донбасі не минуча

3Донбас уже не зможе уникнути найбільшої екологічної катастрофи, яка спровокована військовим конфліктом на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Як інформує «Обозреватель», про це розповів Олексій Василюк, еколог з міжнародної організації «Екологія-Право-Людина».

За словами Василюка, промислова зона Донбасу знаходиться на межі катастрофи, і зараз вже пізно дзвонити в дзвони: шахти затопили, а вони пов’язані між собою спеціальними дренажними спорудами. Зовсім скоро вода з шахт почне виходити на поверхню, і в перспективі, згідно з висновками експертів, повне затоплення шахт відбудеться максимум через чотири роки, однак це може статися і менше, ніж за рік.

Шахтні води представляють собою величезну небезпеку — вони містять радіоактивні частинки, є дуже токсичними і шкідливими для навколишнього середовища та людини. Як зазначає еколог, вся промислова зона Донбасу, може перетворитися в моторошне болото, небезпечне для будь-якого життя. Спочатку забруднені води потраплять в Сіверський Донець, а після цього в Дон, і катастрофа буде загрожувати не тільки Донбасу.

586 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *