18 березня – Всесвітній день сну

sleep2Сьогодні в світі відзначається свято під назвою «День сну». Започаткувала його Міжнародна асоціація медицини сну (World Association of Sleep Medicine) з метою привернення суспільної уваги до проблем порушення одного з найважливіших процесів фізіології живих істот. День сну відзначається в п’ятницю другого тижня березня з 2008 року.

Цей день відведено пропагуванню здорового способу життя, невід’ємною частиною якого є повноцінний сон. Також відбуваються наукові заходи, на кшталт симпозіумів, конференцій, лекцій, присвячених проблемам сну. Ведеться активна просвітницька робота, форсується соціальна реклама.

Відомо, що недосипання призводить до серйозних фізичних та психічних розладів. Нестача сну, або неякісний сон провокує порушення роботи внутрішніх органів, передчасне старіння, гіпертонії, і навіть ожиріння, внаслідок розбалансованості ендокринної системи.

Для нормального функціонування організму, людині потрібно спати не менш 4, а краще 7-8 годин на добу, до того ж сон має перебігати в максимально комфортних умовах.

Розтлумаченню цих істин саме і присвячено День сну, який в 2016 році проходить під гаслом «Гарний сон – досяжна мрія» (Good Sleep is a Reachable Dream).

799 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *