10 українських молочників отримали доступ на ринок ЄС

Європейська комісія опублікувала рішення про включення 10 українських молочних заводів з переробки в офіційний список затверджених експортерів в ЄС. Оновлений список набирає чинності з 10 січня 2016 року.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Як випливає з її повідомлення на сторінці в Facebook, Єврокомісія розглянула ряд виробників і відібрала десять тих, чия продукція відповідає європейським стандартам якості і може виступати на ринку Євросоюзу.

«Для деяких наших підприємств відкрито експорт молока і молочних продуктів в ЄС. Вони зможуть експортувати свою продукцію вже з 10 січня. Отже ми зробили ще один крок по диверсифікації поставок молочної продукції», – написала вона.

Таке рішення ЄС, на думку Рутицької , надає серйозну підтримку молокопереробної галузі України, якій, на думку заступника міністра, сьогодні найважче.

У список експортерів Євросоюзу були внесені ТОВ «Люстдорф», ТОВ «Молочний дім», ПАТ «Житомирський маслозавод», філія ПАТ «Яготинський маслозавод» «Яготинське для дітей», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Гадячсир», Недригайлівський сирцех філії «Роменський молочний комбінат» ПП «Рось», філія «Роменський молочний комбінат» ПП «Рось», ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат», філія «Менський сир» ПП КФ «Прометей».

Нагадаємо, зниження купівельної спроможності населення, втрата Криму і захоплення частини територій на Донбасі боляче вдарили по молокопереробним компаніям.

Сумарно український ринок суцільномолочні продуктів скоротився на 23%, ринок сирів – на 21%.

2215 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *