Існування цивілізацій третього типу поставлено під сумнів

11

Брін Лацко спростував гіпотезу про те, що розумні цивілізації третього типу за так званою класифікації Кардашева можуть існувати у Всесвіті.

Цей відомий вчений з Прінстонського університету провів дослідження, і його результати розмістив на одному з сайтів, присвячених науці. За словами дослідника, більше п’ятдесяти років тому Микола Кардашев, відомий радянський астрофізик, класифікував розумні цивілізації за кількома типами, залежно від обсягу споживаної енергії. Цивілізації першої групи споживають тільки ту енергію, яка отримана планетою від світила, у другій групі – планетної системою від світила, в третій – в масштабах всієї галактики. Також існує і четверта група, яка отримує енергію від Всесвіту.

На думку Лацко, третього типу цивілізацій існувати не може. Відсутність цього типу цивілізацій вчений пояснює трьома аргументами. Перший – розумні цивілізації могли б жити в чорних ящиках з стінками з непрозорих часточок-диполів. Другий аргумент – в будь-якій галактиці достатньо матеріалу для створення цього ящика, наприклад, з космічного пилу, і його створення не складне. Третій аргумент – випромінювання стінок такого ящика є яскравим джерелом мікрохвильового випромінювання, а температура такого випромінювання має бути ще вищою ніж у реліктового випромінювання.

Вчений досліджував близько десяти тисяч галактичних скупчень, які віддалені від нашої планети на 700 мегапарсек. За його висновками, якщо створення чорного ящика в якийсь момент цивілізації третього типу і вдалося, та все одно, проіснувала б вона недовго.

582 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *