Іракські війська звільняють місто Тікріт

127ae38a696a784331f24e752bc3e5b36e5fa728Іракські сили увійшли в Тікріт, де продовжують бої з угрупованням ІДІС. В даний час, як повідомляють інформаційні агентства, військові взяли під контроль більшу частину міста і ведуть зачистку вулиць Тікріта де знаходились схованки бойовиків.

Джихадисти утримували Тікріт, рідне місто колишнього іракського диктатора Саддама Хуссейна, з літа минулого року. Іракське командування розглядає цей населений пункт як головний плацдарм для початку операції по звільненню від екстремістів другого за величиною міста країни – Мосула.

Масований наступ на екстремістів почалося в середу рано вранці. У ньому взяли участь як наземні сили, що включають артилерію і танки, так і ВПС Іраку, які наносили удари по позиціях угрупування “Ісламська держава”.

У відповідь джихадисти підірвали міст через річку Тигр. Підполковник армії сказав: “Їх мета полягає в тому, щоб уповільнити просування іракських військ, тому що міст є єдиним способом зайти в Тікріт зі сходу.”

В цій операції беруть участь 30 000 чоловік, а також задіяна іракська авіація.

Іракські війська заявили, що їх просування в Тікріт було сповільнено великої кількості придорожніх бомб і мін-пасток, які розклали джихадисти по всьому місту.

3769 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *