Чорнобиль – “чорний” біль України вже 30 років

50Сьогодні Україна вшановує пам’ять всіх постраждалих та загиблих людей внаслідок страшної катастрофи на Чорнобильській атомні електростанції.

Тридцять років тому, 26 квітня, 1986 року вибухнув четвертий енергоблок станції. Це спричинило величезну радіоактивну катастрофу, а наслідки трагедії відчутні до сьогоднішнього дня, та й ще відчуватимуться не один рік.

В результаті аварії загинуло понад п’ятдесят працівників станції, постраждалими виявилися сотні рятувальників. Населення Прип’яті, що нараховувало на той момент 45 тисяч осіб, було терміново евакуйовано на протязі трьох днів.

Хмара радіації, як виявилося, пройшла над більшою частиною Європи, а також східною частиною Сполучених Штатів. Майже 60 відсотків радіоактивних речовин, що піднялися в повітря, залишилися на території Білорусі.

З території, яка вважається зоною радіоактивного забруднення було евакуйовано більш ніж 200 тисяч осіб.

Всього померло з кількості постраждалих внаслідок аварії більше ніж 167 тисяч осіб, серед яких майже 3 тисячі учасників ліквідації. Більше 90 відсотків учасників ліквідації аварії страждають на різні захворювання, і більш як 80 відсотків всіх інших постраждалих теж мають великі проблеми зі здоровʼям.

Повна зупинка електростанції відбулася лише у 2000 році у зв’язку з гострою недостачею електроенергії в Україні.

В Україні сьогоднішній день є днем жалоби, а Чорнобильська трагедія, яка забрала тисячі людських життів назавжди залишиться у нашій памʼяті.

 

1562 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *