Чергова російська ракета “Протон” згоріла на зльоті

protonРосійська ракета-носій “Протон-М”, що стартувала в неділю 16 травня о 5:47 за Гринвічем з казахського Байконуру, згоріла в небі над Китаєм. Про це повідомляє сайт російської телекомпанії НТВ.

Ракета мала вивести на орбіту мексиканський супутник зв’язку MexSat-1 (Centenario), але не судилося – супутник згорів разом з ракетою. Доречи, інші видання повідомляють, що аварія сталася не над Китаєм, а над Сибіром, а саме – у Забайкаллі, де наразі тривають пошукові роботи.

У Роскосмосі повідомляють: “Аварія сталася на висоті 161 км. Третій ступінь, розгінний блок і космічний апарат практично повністю згоріли в атмосфері. На даний момент факту падіння незгорілих елементів не зафіксовано”.

proton-3Спочатку політ відбувався в штатному режимі, але після 8 хвилин польоту виникли проблеми – відмовив кермовий двигун 3-го ступеню. Телеметричні дані перестали надходити невдовзі перед тим, як мексиканський супутник мав відокремитися від ракети.

Існує інформація, що в Роскосмосі прийняте рішення припинити подальші запуски “Протона-М” до з’ясування причин аварії. На ранок понеділка було призначене перше засідання держкомісії, що сформована для з’ясування причин інциденту.

Ракета-носій “Протон” виробляється з 1965 року, за даний час ракети цього типу запускалися більш 400 разів, але останнім часом запуски переслідують негаразди.

1237 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *