У 2015 році держборг України склав 80% ВВП

borg2Державний та гарантований державою борг у 2015 році склав близько 80% ВВП, знизившись на 6,2%  ($ 65,5 млрд. в доларовому еквіваленті). Такі дані у своєму звіті надає Рада фінансової стабільності.

Зниження боргового навантаження відбулося завдяки успішній реструктуризації накопичених державою боргів. Також ці заходи допомогли уникнути дефолту, та піднятися у рейтингах з переддефолтного рівня до рівнів В-, ССС і Саа3 (дані рейтингових агенцій S&P, Fitch та Moody’s).

У звіті також йдеться про загальний обсяг кредитування і фінансової допомоги, яку отримав бюджет України і Національний банк від міжнародних донорів у 2015 році та в 1-у кварталі 2016 року. Він склав $ 11,7 млрд (близько 13% від ВВП).

Однією з провідних складових плану уряду щодо стабілізації економіки та відновлення її зростання, є 4-річна програма співпраці з МВФ обсягом у $ 17,5 млрд. Від швидкості відновлення співпраці з МВФ  залежить отримання допомоги на суму більше $ 7,2 млрд. з інших джерел.

2015 рік став істотним випробуванням і для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який за минулий рік витратив на забезпечення виплат вкладникам неплатоспроможних банків 50,3 млрд. гривень, при тому, що за весь термін свого існування ФГВФО загалом виплатив 70,8 млрд. гривень.

1690 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *