У Нідерландах проходить референдум по Україні

serСьогодні, 6 квітня, в Нідерландах проходить консультативний референдум щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Жителям країни належить проголосувати за або проти закону про схвалення Нідерландами угоди про асоціацію між Європейським союзом і Україною, повідомляє Європейська правда.

Ділянки для голосування відкрилися о 8:30 за київським часом і працюватимуть до 22:00. Референдум вважатиметься таким, що відбувся, якщо явка буде не менше 30%. Результати референдуму мають рекомендаційний характер і не є обов’язковими для виконання.

Але в разі негативного голосування голландському уряду, швидше за все, доведеться знову розглядати угоду про асоціацію і, можливо, повторно виносити його на голосування в парламент.

Компанія Ipsos провела опитування серед голландців, останні дані якого свідчать, що більшість громадян країни голосуватимуть проти Угоди.

Зокрема, згідно з результатами опитування, 59% з тих голландців, які виступають проти Угоди про асоціацію, пояснюють свій вибір високим рівнем корупції в Україні.

На другому місці (34%) серед аргументів голосувати “проти” на референдумі є те, що Угода може стати кроком до членства України в ЄС, 30% зазначають, що Угода не є вигідною для економіки країни.

Водночас  ті голландці, які підтримують Угоду про асоціацію, керуються насамперед тим, що документ полегшить торгівлю між Україною та Нідерландами (так вважає 49%).

Ще 41% респондентів відзначив, що головною причиною голосувати “за” є вигода для економіки Нідерландів, 33% переконані, що Угода зробить Україну сильнішою в протистоянні з Росією.

Результати референдуму будуть оприлюднені 12 квітня о 16:00.

У той же час, вже 6 квітня будуть попередні результати підрахунку голосів, які збирає нідерландське агентство ANP.

Парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року – після вступу в силу закону, який дозволив виносити на референдум міжнародні угоди.

Після цього в Нідерландах зібрали необхідну кількість підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації угоди.

17518 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *