У Києві затримано банду, яка вбивала за квартири

1 Співробітниками ГПУ, Департаменту внутрішньої безпеки та карного розшуку Національної поліції було розкрито банду «чорних ріелторів», які з метою заволодіння нерухомістю у столиці вбивали людей.

До складу затриманого угрупування входить одна жінка і четверо судимих раніше чоловіків. Всі підозрювані – жителі столиці. Своїх жертв учасники бандитського угрупування знаходили, використовуючи свій офіс, де видавали кредити. Серед відвідувачів «ділки» вибирали одиноких та неблагополучних людей, таких як наркомани, алкоголіки тощо. Далі їх викрадали, вивозили поза межі київської області і катували та морили голодом до тих пір, поки нещасні не підписували необхідні документи, згідно яких відмовлялися від своїх помешкань.

2Про це розповідає начальник Департаменту ГПУ Володимир Гуцуляк. Одного з таких «клієнтів» злочинці вбили. На щастя, іншим вбивствам вдалося запобігти. Працівниками правоохоронних органів було затримано злочинців та звільнено пʼять осіб заручників.

Допомогу у «чорному» бізнесі надавали банді кілька київських поліцейських, вони надавали інформацію про сімейний стан та звʼязки людей, їхні прізвища в інтересах слідства поки не розголошують.

Також допомагали у справах нотаріуси, які законно оформляли документи на квартири. Житло переписувався на друзів, родичів, знайомих злочинців. Після цього перепродувалося, не виключено, що по кілька разів. У підсумку квартира потрапляла до звичайних, чесних покупців, які навіть не здогадувався про те, яким чином вона отримана. Доля цих квартир буде вирішуватися після закінчення всіх слідчих дій і судів. Наразі встановлюється повне коло осіб, які причетні до злочинів.

Правоохоронці вже провели понад 50 обшуків, в тому числі три обшуки в кабінетах поліцейських і в офісах нотаріусів. Знахідки вражають: п’ять одиниць зброї, наркотики, готівка більше 100 тисяч доларів, документи на житло, техніка для спостереження, друку, підроблені ключі. Була у злочинців і величезна картотека потенційних жертв – в ній були дані про тисячі людей і інформація про їхнє майно. Тому скільки всього людей позбулися житла, ще навіть не відомо. Кримінальне провадження відкрито за трьома статтями – “бандитизм”, “незаконне позбавлення волі або викрадення людини” і “умисне вбивство”. За статтями зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

За інформацією прес-служби Нацполіціі накладено арешт на сім авто, кілька об’єктів нерухомості та земельні ділянки, що належать учасникам банди.

808 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *