Українські музиканти проти ініціатив Міністра Кириленка

KirilДжамала, Андрій Хливнюк, Дмитро Шуров, Alloise, гурт Dvoe, Тіна Кароль, Світлана Лобода, Ірина Білик Віктор Павлік, Віталій Козловський, гурт “Lama”, Наталія Могилевська, гурт “The Hardkiss”, Злата Огнєвіч, Олексій Потапенко (Потап), Руслан Квінта, Діма Монатік та інші написали звернення до міністра культури В’ячеслава Кириленка та депутатів, у якому просять не вводити 50-відсоткову квоту для українських пісень на радіо.

Про це повідомляє прес-служба Незалежної асоціації радіомовників, пише “Українська правда. Культура”.

“55 українських виконавців та музичних гуртів не підтримали та засудили ініціативу Міністра культури України В’ячеслава Кириленка, що стосується проекту Закону про внесення змін до Закону “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року”, – йдеться у повідомленні організації.

На підтримку ж квотування стали Антін Мухарський, Олександр Ярмола (гурт “Гайдамаки”), Володимир Шерстюк (гурт “Kozak System”), Тарас Компаніченко (гурт “Хорея козацька”).

Згідно з пропозицією Кириленка, частка пісень українських авторів чи виконавців у радіоефірі має становити 50%, із них 75% – це музичні твори українською мовою.

Музиканти закликають авторів закону – міністра В’ячеслава Кириленка, депутатів Олега Медуницю, Ігоря Артюшенка, Івана Крулька і Олега Ляшка  – переглянути свою позицію та відкликати поданий законопроект з парламенту.

Ми розуміємо, що мотивацією для такого регулювання є прагнення захистити національний культурний простір, але змушенні констатувати, що обрані методи підтримки національної музики є неефективними. Розподіл українських авторів та виконавців на своїх і чужих, на правильних та неправильних є хибним шляхом та може стати причиною розбрату в середині музичної спільноти та в суспільстві загалом, в той час коли Україна потребує максимальної консолідації”, заявив лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк.

766 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *