Топ-100 найбагатших людей України: десятка лідерів

ahm kol,jpgForbes-Україна вкотре визначив список найзаможніших українців, який останнім часом зазнав певних змін.

Для формування рейтингу журнал оцінює статки найбагатших українців (резидентів з українським громадянством) за оцінкою вартості належних їм активів, за даними з відкритих джерел.

Перше місце у топ-100 традиційно дісталося бізнесменові Рінату Ахметову.

Згідно з рейтингом, статки Ахметова оцінюються в 2,3 млрд доларів, знизившись за останній рік на 4,6 млрд доларів.

Падіння вартості активів мільярдера пов’язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал. До того ж падав попит на продукцію ГМК і всередині країни. Крім цього, практично всі підприємства Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На мільярд поступився Ахметову Ігор Коломойський, який посів другу сходинку рейтингу. Статки найбагатшого жителя Дніпропетровська, які за останні п’ять років скоротилися більш ніж в два рази, оцінюються в 1,3 млрд доларів.

У минулому році він покинув пост губернатора Дніпропетровської області та погодився зі зміною керівника “Укрнафти”, яке зайняв Марк Роллинс. Але незважаючи на зміни в структурі компанії, ключові менеджери групи “Приват” все ще залишаються на своїх місцях, пише видання.

Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – 1,3 млрд доларів. Через анексію Криму та війну на Донбасі ПриватБанк втратив кілька сотень відділень, і кардинально скоротив виручку – до 267 млн гривень. Проте, саме ПриватБанк входить в список системно важливих для країни банків.

Четвертим став Віктор Пінчук. Його статки оцінюються в 1.2 млрд доларів. Останні кілька місяців для мільярдера були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського.

Наступний – Юрій Косюк зі статками 1 млрд доларів. Незважаючи на кризу, Косюк продовжує інвестувати в розвиток бізнесу: в 2016-му тільки в українські проекти буде вкладено до 110 млн доларів. До того ж, Косюк запускає власне виробництво і переробку м’яса птиці в Нідерландах.

denПрезидент України Петро Порошенко не потрапив до п’ятірки лідерів. Його статки оцінюються в 858 млн доларів. За останній рік вони зросли на 100 млн доларів.

Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав в “сліпий траст”, він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу “Укрпромінвест-Агро”, а також володіє низкою активів в крохмальній, автомобільній, суднобудівній та машинобудівній галузях. Також у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.

Статки Олексія Вадатурського за рік зросли на 50% і оцінюються в 840 млн доларів. Незважаючи на кризу, Вадатурський продовжує активно інвестувати в розвиток “Нібулону”.

Олександр Ярославський знаходиться на восьмій сходинці рейтингу з показником 721 млн доларів. За ним – Андрій Веревський з 694 млн доларів. За підсумками 2015 року чистий прибуток його компанії “Кернел” становив 106,9 млн, проти збитку 98,3 млн доларів в 2014 році.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, його статки оцінюються в 680 млн доларів. Сам Черновецький зараз проживає в Грузії. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.

Варто відзначити, що першу десятку рейтингу покинули Вадим Новинський, який володіє чвертю “Метінвесту”, а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго.

Загальні статки “сотні” в цілому скоротилося на чверть і тепер становлять всього 20 млрд доларів. Для порівняння, у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько 76 млрд доларів.

На скорочення статків найбагатших людей планети вплинуло відразу декілька чинників. Це і падіння цін на сировину, що призвело до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, падіння продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів в зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту.

4343 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *