Сьогодні Японія згадує жертв ядерного удару по Хіросімі

Japan Hiroshima Anniv_Cham640360Сьогодні в Японії проходять заходи в пам’ять про жертв першого в історії людства бойового застосування ядерної зброї: 6 серпень 1945 в 8:15 ВПС США скинули на Хіросіму, один з військово-економічних центрів країни, атомну бомбу.

У Меморіальному парку миру Хіросіми в 8:00 за місцевим часом (2:00 за києвом) відкрилася церемонія пам’яті жертв ядерного вибуху, в результаті якого загинули понад 140 тис. людей. Жителі міста та гості з усієї Японії запалили свічки.

У церемонії взяли участь прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, представники 100 інших держав та ряду міжнародних організацій. Серед них, зокрема, посол США Керолайн Кеннеді, високий представник Генсека ООН з ядерного роззброєння Кім Вон Су.
japan-hiroshima-anniversaryДо присутніх звернувся з промовою мер міста Кадзума Мацуї. Він назвав ядерну зброю абсолютним злом і закликав всі держави світу докласти зусиль до якнайшвидшої розробки та прийняття всеосяжної конвенції про заборону даної зброї.
«Поки є ядерна зброя, ніколи не знаєш, хто стане його жертвою. Почуйте наш голос і подумайте про це серйозно », – заявив Мацуї.
«У нашому рідному місті були сім’ї, які прожили яскраві життя, наше місто був пов’язаний з іншими регіонами, в нашому місті були річки, де грали діти. Все це було знищено одним вибухом ядерної бомби ».

2731 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *