Сьогодні “Чистий четвер” – день очищення

6У православних християн триває страстний тиждень, останній до світлого Великодня. А сьогодні – день, названий як «Чистий четвер».

Історія цього дня пов’язана з Таємною Вечерею, однією з найзначиміших євангельських подій, які передували розп’яттю Ісуса Христа. За святими писаннями, Ісус, за день до розп’яття, вимив усім своїм учням ноги для того щоб продемонструвати смиренність, яка повинна бути у кожного православного. Тому цей день повинен бути присвячений тому, щоб показати, наскільки людина має бути терплячою, щирою та співчутливою до оточуючих.

5Чистий четвер для кожної віруючої людини – символ духовного і фізичного очищення, тому цього дня треба обов’язково відвідати храм для очищення думок та «очистити» тіло – скупатися у проточній воді чи сходити в лазню. Адже вода цього дня має цілющі властивості, допомагає очиститися від всього негативного, що накопичилося в людині.

Також сьогоднішній вважається початком найсуворішого посту перед святом Паски, тому варто обмежитися у їжі, виключити повністю алкогольні напої.

І звичайно, ж страстний четвер – це день наведення чистоти та порядку в оселі, бо в п’ятницю та суботу цього робити вже не можна. А ще в четвер печуть паску і фарбують крашанки.

 

1005 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *