Сьогодні ховають вбитого у 2000 році українського журналіста Георгія Гонгадзе

gongadze2Сьогодні в Києві тіло українського журналіста Георгія Гонгадзе нарешті буде поховано. Подія відбувається через 16 після вбивства журналіста.

Останки поховають на території церкви Миколи Набережного – на розі вулиць Сковороди та Почайнінської на Подолі. Наразі в церкві відбувається відспівування та прощання. Доступ журналістів до заходів обмежено, виступів політиків не передбачається.

Георгій Гонгадзе – засновник інтернет-видання «Українська правда», зник у вересні 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі під Києвом був знайдений обезголовлений труп, що за висновками експертів, було визначено, як труп Гонгадзе. В 2009 році в іншому місті знайшли череп, що за висновками також належав Гонгадзе.

Втім, тіло журналіста досі не було поховано, оскільки мати Георгія – Леся Гонгадзе не визнала, що знайдені людські рештки належать її синові. Два роки тому жінка померла.

Безпосереднім виконавцем вбивства визнали генерала Олексія Пукача – тодішнього голову департаменту зовнішнього спостереження МВС. На початку 2013 року Пукача було засуджено до довічного ув’язнення.

На самому початку розслідування вбивства Гонгадзе розгорівся так званий “касетний скандал”, з якого витікає, що замовником вбивства був тодішній президент Леонід Кучма зі спільниками – Володимиром Литвином і Юрієм Кравченко.

За офіційними даними замовники вбивства Гонгадзе не встановлені.

11662 Total Views 15 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *