Став відомий переможець 69-го Каннського фестивалю

Кадр із фільму "Я, Деніел Блейк"

Кадр із фільму “Я, Деніел Блейк”

Головний приз 69-го Каннського фестивалю «Золота пальмова гілка» одержав британський режисер Кен Лоуч. Урочисте закриття щорічного фестивалю та нагородження переможців відбулося вчора, 22 травня.

Фільм-переможець «Я, Деніел Блейк» розповідає про пересічних людей, що потрапили під «колеса» бюрократичної машини органів соціального забезпечення. Головний герой стрічки –  59-річний тесляр з міста Ньюкасл, який потребує державної соціальної допомоги через непрацездатність. В ході сюжету він зустрічає мати-одиначку на ім’я Кеті зі схожими проблемами.

Для Кена Лоуча, який за місяць буде святкувати своє 80-річчя, це вже друга найвища нагорода, отримана на найпрестижнішому кінофестивалі,  у 2006 році його фільм «Вітер, що колише верес» також удостоївся Золотої пальмової гілки.

До приходу в великий кінематограф Кен Лоуч займався кінодокументалістикою, його фільми про життя безхатченків мали величезний суспільний резонанс.

Окрім режисерської діяльності, Кен Лоуч відомий своєю неоднозначною громадською діяльністю, зокрема він всіляко підтримує палестинську сторону в її конфлікті за території з Ізраїлем, призиваючи бойкотувати ті кінофестивалі, де фінансування, хоча б і часткове, йде з цієї країни.

Нагадуємо, український режисер та сценарист Марися Нікітюк перемогла на конкурсі сценаріїв ScripTeast Award, що проходив в рамках 69-го Каннського фестивалю. Назва сценарію-переможця – “Коли падають дерева”.

1972 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *