Сирійські курди заявляють про створення власного федерального округу

Mideast IraqСьогодні представник партії «Демократичний союз» Наваф Халіл оголосив про створення федерального округу в контрольованих курдами районах північної Сирії. Проголошення федеративної одиниці сталося на тлі переговорів між представниками сирійського уряду і їх опонентами в Женеві.

Халіл повідомив, що федеральний регіон відтепер має назву «Роява – Північна Сирія», і містить в собі три райони, що контролюються курдами, – Язіру, Кобань і Афрін.

Цей крок був негайно відкинутий як урядом в Дамаску, так і опозицією. У сирійському уряді стверджують, що будь-які спроби створити федеративні одиниці в рамках країни є неконституційними.

Водночас, Туреччиною партія «Демократичний союз» взагалі розглядається, як терористична організація, яка не має права брати участь в переговорах.

Нагадаємо, сирійські курди контролюють територію завдовжки 400 км на кордоні Сирії та Туреччини і від кордону з Іраком до річки Євфрат. Також курдські угрупування контролюють окремий сектор північно-західного кордону Сирії.

У грудні 2015 року сирійськими курдами вже була проголошена автономія, проте уряд Сирії її не визнає.

889 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *