Сирійська армія Асада відбила прадавню Пальміру у бойовиків ІДІЛ

palmira2Сирійська урядова армія Башара Асада увійшла в історичне місто Пальміра, що було захоплено бойовиками терористичної організації “Ісламська держава” (ІДІЛ) в минулому році. Про це в Twitter повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на сирійське державне телебачення.

Активна фаза боїв за визволення Пальміри почалася минулого тижня, їй передувала операція в районі міста Карьятейн (провінція Хомс), через яке здійснювалася логістика терористів.

Бойовики ІДІЛ захопили Пальміру – один з найзначущих культурних пам’ятників стародавнього світу, навесні 2015 року. За цей час терористи зруйнували безліч унікальних і безцінних будівель, та інших пам’яток, що входили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, вони знищили храм Бела, який був головною святинею міста, а також храм Баал-Шаміна, який вважався одним з найвидатніших в світі пам’яток епохи пізньої античності.

На даний момент сирійські війська вже закріпилися поблизу міста. У наступі беруть активну участь армійський спецназ “Тигри Пустелі”, бійці руху “Хезболла” і сирійська морська піхота.

6556 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *