Сильне схуднення надовго сповільнює метаболізм

imagesНауковці Дослідницького інституту діабету і захворювань нирок і травної системи (США) опублікували в журналі Obesity роботу, в якій діляться результатами спостереження за колишніми учасниками реаліті-шоу «The Biggest Loser». Згідно з отриманими даними, товстуни, що втрачали велику вагу, зберігають ненормально повільний метаболізм навіть через кілька років після різкого схуднення.

Вчені відстежували історію 14 учасників телешоу, і з’ясували, що різка втрата ваги привела до суттєвого зменшення швидкості, з якою організм витрачає калорії під час відпочинку. Подібний стан зберігався упродовж шести років після схуднення. Це призводить до того, що людям стає важче утримувати нормальну вагу – майже всі учасники повернулися або наблизилися до своєї колишньої ваги.

В описі роботи вчені висловлюють гіпотезу, згідно з якою тіло спеціально уповільнює метаболізм, щоб повернути вагу до якоїсь постійної величини, яку вони намагаються підтримувати. Якщо робота буде визнана, ця гіпотеза пояснить, чому так важко утримувати вагу після позбавлення від зайвих кілограмів.images (2)

Показники метаболізму знімалися з учасників безпосередньо перед участю в зйомках, відразу після зйомок і через шість років після шоу. Протягом 30 тижнів, за які знімалося шоу, середній його учасник втрачав 64 кг. На початку зйомок учасники витрачали по 2607 ± 649 ккал на день. До кінця процесу ця швидкість впала до 1996 ± 358 ккал в день. І чим більше учасник втрачав ваги, тим сильніше сповільнювався його метаболізм.

Через шість років після шоу лише у одного учасника вага була меншою, ніж по закінченню змагання. Решта 13 повернули втрачені кілограми  – з них п’ять впритул наблизилися до своїх початкових показників. І все одно, швидкість метаболізму у них залишилася низькою – в середньому 1903 ± 466 ккал на день, що приблизно на 500 ккал на день менше, ніж повинно бути у середньої людини їх обсягів.

Дослідники відзначили, що під час операції шунтування шлунка, при якій робочий об’єм цього органу для прискорення насичення істотно зменшується, швидкість метаболізму не змінюється. Ця операція реально допомагає схуднути особливо проблемним пацієнтам, і в цьому випадку не спостерігається ніякого особливого значення ваги, до якого прагнув би організм.

Дослідницький інститут діабету і захворювань нирок і травної системи входить в організацію «Національні інститути охорони здоров’я США». Ця установа Департаменту охорони здоров’я Сполучених Штатів Америки є основним центром уряду США, відповідальним за дослідження проблем охорони здоров’я і біомедицини. Складається з 27 інститутів і дослідних центрів.

2185 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *