Сестру Надії Савченко Віру намагаються затримати в Росії

savchenkoСьогодні вночі Віру Савченко, яка перебувала в Росії, відвідуючи сестру у слідчому ізоляторі, намагалися затримати тамтешні правоохоронці. Працівники українського Генконсульства в Ростовській області врятували її від неминучого затримання.

Російська влада інкримінує Вірі Савченко неповагу до суддів у справі Карпюка та Клиха через різкий вислів на їхню адресу. На цій підставі Савченко об’явили в федеральний розшук.

Хронологія подій:

Машину з дипломатичними номерами, в якій їхала Віра, піздно ввечорі 27 квітня затримали на КПП «Чертково» (кордон з Україною). У Віри відібрали паспорт, але консул Трегуб, який віз Віру, вчасно зорієнтувався та зачинився в машині. Після чого він підняв тривогу, надавши цій події гучний резонанс.

Спільними зусиллями українських дипломатів на місці та багатьох посадових та громадських осіб, що долучилися до процесу визволення Віри Савченко, російських поліціантів вдалося зупинити, та змусити їх повернути паспорт українці. Використати силу та зламати двері в машині з дипномерами, яка понад 3 години перебувала в оточенні, поліцейські не наважилися.

Наразі Віра Савченко перебуває у безпеці – на території українського Генконсульства в Ростові-на-Дону. Як саме вона потрапить в Україну, допоки невідомо.

1200 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *