Росія відмовила Україні в екстрадиції екс-президента Януковича

images (1)Росія відмовила Україні в екстрадиції колишнього президента Віктора Януковича. Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає Інтерфакс-Україна.
“Близько місяця тому прийшла відповідь щодо відмови у видачі”, – заявив Горбатюк.
У зв’язку з цим прокуратура ставить питання про його допит на території РФ. “Проведення будь-яких слідчих дій на території РФ без правоохоронних органів цієї країни неможливе”, – зазначив він.
Горбатюк також повідомив, що захист Януковича передав слідству його пояснення.
“Щодо заяв захисту … Сьогодні дійсно захисник передав слідству пояснення … Ці пояснення долучені до матеріалів слідства … Буде міжнародне правове доручення по його допиту”, – сказав Горбатюк.
Він повідомив, що в поясненнях Янукович заперечує свою причетність до розгону на Майдані.
Нагадаємо, 1 березня стало відомо, що Янукович має намір повернуться в Україну в якості президента. Його адвокат підкреслив, що екс-президент в міжнародному розшуку не значиться і може вільно пересуватися по світу.
На наступний день Генпрокуратура України заявила, що Росія не відповідає на запити щодо сприяння в слідчих діях по Януковичу.

Позбавлений статусу президента України Віктор Янукович, у якого на рахунках Ощадного банку України заблокували 28 млн грн, 11 квітня зустрівся в Москві зі своїми захисниками. Він дав письмові пояснення щодо розстрілів в центрі Києва на Майдані Незалежності. Янукович досі намагається переконати, що бійці Внутрішніх військ та спецпідрозділу “Беркут” не вбивали протестуючих, а нібито виконували свій обов’язок і показали вірність Україні. Екс-президент також вважає, що постраждалі під час Революції Гідності були працівники МВС, але ніяк не більше ста загиблих евромайданівців. Спецназівці, за словами Віктора Януковича, страждали від побоїв, запалювальних сумішей.

Поки ж, як розповів своїм адвокатам Янукович, суспільству нав’язують думку про те, що розстріли на Євромайдані були за вказівкою тодішнього керівництва держави. “Не можна перетворювати трагедію на фарс. На Майдані відбулося те, що ніколи не забуде український народ. Але постраждали люди як з одного боку, так і працівники правоохоронних органів”, – заявив він. Свою зустріч з адвокатами утікач пояснив бажанням співпрацювати зі слідством. Він готовий зв’язатися з українським судом скайп, але приїжджати на Батьківщину відмовився, тому що вважає це небезпечним.

1274 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *