Рада з енергетики США-ЄС підтримала Україну

rada z energetСША і Євросоюз підтримали енергетичні реформи в Україні, висловившись проти використання енергоресурсів як політичної зброї. У заяві за підсумками минулої Ради з енергетики США-ЄС також підкреслена прихильність до спільної роботи щодо поліпшення енергетичної диверсифікації країн ЄС і держав-сусідів.
У заяві зазначено, що США і ЄС підтримують, в тому числі і підвищення тарифів на енергоносії, яке названо “корекцією цін в напрямку відповідності собівартості”.
Рада привітала співпрацю США і Європи щодо “підтримки України”, в тому числі зусилля “із забезпечення енергетичної безпеки України на середньострокову і довгострокову перспективу”. У цьому контексті була дана позитивна оцінка налагодженню реверсних поставок газу в Україну з європейських країн.
Рада в черговий раз підкреслила роль України як найважливішої країни-транзитера природного газу в ЄС. При цьому було відзначено тісну співпрацю США, ЄС і Канади, покликана допомогти Україні у проведенні плану дій на випадок непередбачених обставин в зимовий час, а також середньострокових і довгострокових заходів щодо підвищення енергобезпеки країни.
У документі наголошується на необхідності “поступової інтеграції України в європейський енергетичний ринок”.
Крім того, в підсумковому документі чимало уваги приділено енергетичній безпеці ЄС, для досягнення якої учасники Ради мають намір шукати нових постачальників і різноманітні маршрути постачання енергоресурсів.
Як повідомлялося, з початку 2016 року обсяг газу, транспортованого через українську ГТС до Європи, виріс майже на 40% і склав 24,9 млрд куб. м.

959 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *