Пулітцерівська премія-2016. Визначені найкращі у сфері літератури та журналістики

pic_87524be8ec82cfe75e826930792cc9f718 квітня у Нью-Йорку оголосили лауреатів і фіналістів однієї з найпрестижніших нагород у галузі журналістики і літератури – Пулітцерівської премії. Церемонія була особливою: премію присуджували в сотий раз з моменту першого вручення в травні 1917 року.

Нагороди були вручені у 21 номінації, переможці у двадцяти з них отримали грошову винагороду ($ 10 тисяч), переможець в останній, найпрестижнішій – премії за служіння суспільству – золоту медаль. Ось найцікавіші з робіт, що заслужили премію в 2016 році.

За служіння суспільству. Єдину золоту медаль Пулітцерівської премії отримала команда журналістів Associated Press за розслідування про те, як рабська праця в Південно-Східній Азії використовується, щоб зловити і доставити рибу і морепродукти на столи американських споживачів.

За видатне розслідування були нагороджені журналісти Tampa Bay Times Леонора Лапетер Антон і Ентоні Комьер, а також Майкл Брага з Sarasota Herald-Tribune. Результат цілого року роботи, матеріал «Божевільні. Невидимі. У Небезпеці» розповідає про те, як скорочення бюджетних витрат перетворило психіатричні лікарні одного з найбагатших штатів США – Флориди – в розсадники насильства.

За майстерність премію отримали журналісти Т.Крістіан Міллер з об’єднання ProPublica, що займається журналістськими розслідуваннями, і Кен Армстронг з журналістської організації The Marshall Project. Їх робота «Неймовірна історія зґвалтування» розкриває подробиці полювання на серійного насильника.

За краще розкриття національної теми нагороду отримали журналісти Washington Post за серію матеріалів про вбивства громадян поліцейськими в США.

За міжнародний репортаж була нагороджена Алісса Рубін з New York Times з історією про насильство й утиски жінок в Афганістані.

Премію за кращу новинну фотографію розділили фотографи Thomson Reuters і New York Times (Мауріціо Ліма, Сергій Пономарьов (російський фотограф), Тайлер Хікс і Даніель Еттер) за висвітлення кризи біженців в Європі.

Кращим художнім твором був визнаний «Співчуваючий» (The Sympathizer), дебютна робота В’єта Тана Нгуєна (Viet Thanh Nguyen). Роман, названий книгою року за версією New York Times Book Review, Wall Street Journal, Washington Post і багатьох інших видань, про людину, в якій на тлі війни у В’єтнамі змагаються відданість комуністичній ідеї і вірність товаришам по армії.

Кращою книгою з історії Сполучених Штатів стала «Стежки Кастера: життя на межі нової Америки» відомого біографа Тіджея Стайлса, який вже отримав Пулітцерівську премію в 2010 році. “Стежки” розкривають особистість американського кавалериста XIX століття Джорджа Армстронга Кастера, який прославився своєю безстрашністю і байдужістю до втрат, і пропонує по-іншому поглянути на людину, яка стояла біля витоків нової епохи, але так і не зумів до неї адаптуватися.

Приз за кращу біографію дістався журналістові New Yorker Вільяму Финнегану, відомому матеріалами про расизм і міжнародній політиці. Однак Пулітцерівську премію Фіннеган отримав за книгу “Дикі дні: життя серфера” (Barbarian Days: A Surfing Life) – “історію пригод, інтелектуальну автобіографію, соціальне оповідання, дорожнє кіно в літературі і незвичайне дослідження становлення майстра в суворому і малозрозумілою мистецтві”.

Кращим твором нехудожньої літератури була названа книга “Чорні прапори. Схід ІГІЛ” (Black Flags: The Rise of ISIS), автор Джоби Уоррік. Книга оповідає про те, як зачатки войовничого ісламізму, який ми сьогодні знаємо як “Ісламська держава”, зародилися в йорданській в’язниці, а потім поширилися через ненавмисну допомогу двох американських президентів.

7660 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *