Перша операція з пересадки голови людині запланована на кінець 2017 р

Валерій Спиридонов

Валерій Спиридонов

Італієць Серджіо Канаверо та китайський хірург Рен Сяопін готуються до здійснення операції з трансплантації голови людини до донорського тіла.

В ході підготовки вчені зіткнулися з проблемою збереження життєздатності мозку людини під час операції. Відомо, що мозок людини при відсутності живлення киснем живе лише 7 хвилин, а тривалість операції з моменту, як голова відділена від тулуба, триває щонайменш 35 хвилин.

Вчені провели експерименти на мишах, де після відділення голова охолоджувалася до 29-330 та з’єднувалася із кровоносною системою іншої тварини. Ця методика сприяє уповільненню метаболізму та продовжує життя клітин мозку. Саме її і планують використати під час проведення операції людині.

В ході операції дослідники планують задіяти штучний замінник крові «перфторан», який був розроблений ще за часів СРСР в Інституті теоретичної та експериментальної біофізики.

Унікальну операцію планують здійснити у грудні 2017 року. Пацієнтом має стати росіянин Валерій Спиридонов, що хворіє на м’язову дистрофію. Бюджет операції складе близько €10 мільйонів, припускають, що проведуть її в Росії.

1039 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *