Перерахунок пенсій та Пенсійна реформа в Україні

29

В Україні з 1 травня перерахують виплати десяти категоріям пенсіонерів. Більше нарахують тим, хто отримує мінімальні виплати за віком або в разі втрати годувальника. Також збільшення пенсії передбачили для учасників бойових дій, інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ветеранів війни та донорів. Найвищий розмір надбавки буде у тих, хто доглядає за інвалідами. Збільшення становить від 55 гривень 10 копійок, до 115 гривень.

Мінімальний розмір пенсії за віком на рівні прожиткового мінімуму встановлений для тих, у кого є відповідний стаж роботи. Для чоловіків – 25 років, для жінок – 20 років, якщо вони вийшли на пенсію до 1 жовтня 2011 року, і 35 років для чоловіків і 30 – для жінок, які пішли на заслужений відпочинок після 1 жовтня 2011 р що передбачено ЗУ. У всіх таких пенсіонерів мінімальний розмір пенсії зросте до 1130 грн. Але хто не має такого стажу, їх розмір пенсії не зміниться. З 1 травня для непрацюючих пенсіонерів збільшено не тільки мінімальний розмір пенсії, але і доплата за понаднормовий стаж.

Та постійні збільшення пенсій роблять виплати неможливими в найближчі роки. Наразі проводяться консультації віце-премʼєра Павла Розенка з МВФ щодо Пенсійної реформи в Україні. Експерти стверджують, що Україні пенсійна реформа просто необхідна, адже якщо її не провести, то настане певний момент, коли пенсійні виплати просто неможливо буде проводити у звʼязку зі скороченням працездатного населення.

Тому пенсійна реформа в Україні лише за крок від початку. Відповідний законопроект Кабміну вже знаходиться у Верховній Раді. Суть пенсійної реформи полягатиме в наступному: з 1 липня 2017 року має розпочати роботу трирівнева система пенсійного забезпечення. Перший рівень – це солідарна система, тобто пенсії нараховуються таким же чином, як на даний момент. Другий рівень – це накопичувальна, тобто на спеціальний рахунок роботодавець має відраховувати 2% (і кожий рік буде додавати по 1 відсотку до 2020 року). І нарешті третій рівень – це приватні фонди. Згідно вимог МВФ пропонується зробити нарахування пенсіонерам так, як це відбувається в ЄС: з державного фонду пенсіонер отримає мінімальну пенсію, а донарахування – будуть йти за рахунок відрахувань під час робочого стажу.

В новій системі нарахувань є й немало ризиків, і в першу чергу постраждають пенсіонери, які знаходяться на першому рівні і ще не накопичили коштів, вони зможуть отримувати лише мінімальні суми. Накопичення ж може зайняти років 20-25. Крім того, існують ризики, пов’язані з інфляцією, тобто, навіть пенсіонери, які накопичуватимуть собі кошти на спецрахунках, можуть отримувати мізерні виплати. Хоча експерти запевняють що питання держгарантій теж має добре обміркуватися.

2185 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *