Падіння Боїнгу в Ростові-на-Дону міг спричинити конфлікт між пілотами

litakПісля розшифровки інформації, що зберігається у «чорних скриньках», головною версією авіакатастрофи літака Boeing 737-800 компанії Flydubai стала помилка пілотів. При більш ретельному вивченні інформації додається версія конфлікту, що посилив, або навіть спричинив падіння.

Дані самописців свідчать, що під час маневрування в кабіні виник конфлікт щодо вибраного способу приземлення. Чутно, що перед падінням напарник кричить пілоту, що керує рулем висоти, «Стій! Куди летиш?! Стояти!»

Експерти висувають версію, що після кількох невдалих спроб посадити літак за несприятливих погодних умов, було прийнято рішення перевести керування з режиму автопілотування в ручний. Втім, пілоти не врахували, що при ручному керуванні набор висоти, який в режимі «автопілот» є плавним та поступовим, відбувається практично в режимі винищувача – траєкторія підняття має закртитичні для пасажирського літака кути. За цих обставин керуючий пілот інстинктивно тягне штурвал на себе.

Експерти вважають, що двоє пілотів (хто саме, допоки не визначено) задали літаку протилежні завдання – один, тягнучі штурвал на себе, інший – штовхаючи його від себе. Внаслідок чого літак і втратив керування.

В останні секунди чутно лише крики відчаю пілотів без намагань виправити ситуацію.

835 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *