Офіційно представлено нового американського посла в Україні

51

Президент Барак Обама призначив Марі Йованович послом США в Україні. Про це повідомляється на сайті Білого дому.

Відомо, що Марі Йованович наразі працює деканом школи вивчення мови на факультеті дипломатичної служби держави. З 2011 по 2012 вона працювала послом Сполучених Штатів у Вірменії. За період своєї дипломатичної служби з 2001 по 2004 рік вона працювала в Канаді, Росії і Сомалі.

Народилася Йованович в Канаді, в сім’ї емігрантів з Росії. У дитинстві разом з батьками переїхала в США, де закінчила Принстонський університет і Пушкінський інститут. З 1986 року Йованович розпочала свою дипломатичну службу. Працювала в дипломатичних представництвах США в Могадішо (Сомалі), Лондоні (Великобританія), Москві (Росія) і Оттаві (Канада).

З серпня 2001 року по червень 2004 року Йованович працювала заступником американського посла і тимчасовим повіреним США в Україні. 2002 року вона першою порушила питання про порушення Україною санкцій проти Ірану (коли Україну звинувачували у продажу Іраку радарних станцій «Кольчуга»).

Після роботи в України Йованович займала посаду старшого радника заступника держсекретаря США з політичних питань, а в 2005 році стала послом у Киргизстан. 2008 року була переведена на посаду посла США у Вірменії, де вона пробула до 2011 року. Зараз дипломат працює деканом школи вивчення мов в Інституті дипломатичної служби Держдепартаменту США. Йованович володіє російською мовою.

Нагадаємо, нинішній посол Джеффрі Пайєт, працював представником США в Україні з серпня 2013 року, а тепер продовжить свою дипломатичну роботу у Греції.

 

667 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *