Офіційний візит Порошенка до Румунії

http://photo.unian.net

Сьогодні, 21 квітня Петро Порошенко розпочав свій перший офіційний візит до Румунії. Про це повідомляється на офіційному сайті прес-служби президента України. Порошенко здійснює візит на запрошення президента країни. У рамках сьогоднішнього візиту планувалися зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом, премʼєр-міністром Дачіаном Чолошом та з Патріархом Румунської Православної Церкви.
В результаті зустрічі президенти двох країн підписали документ про відновлення роботи українсько-румунської президентської комісії, яка була створена ще за президентства Віктора Ющенка. Тоді передбачалося, що ця комісія працюватиме над «найважливішими питаннями» міждержавних відносин.
Також президенти під час зустрічі домовилися зкоординувати спільні зусилля для того щоб повернути Придністров’я до складу Молдови.
Президент Клаус Йоханніс сказав про те, що Румунія підтримує введені проти Росії санкції та виступає за їх збереження до повного виконання мінських домовленостей.
30Румунія також вирішила виділити Україні 250 тисяч євро військово-технічної підготовки, про це стало відомо після зустрічі Президента України з прем’єр-міністром Чолошем. Порошенко подякував також за внесок 500 тисяч євро в роботу Трастового фонду України-НАТО з питань кібербезпеки.
На зустрічі з Патріархом Румунської Православної Церкви Петро Порошенко звернувся з проханням-зверненням про богослужіння українською мовою у місцях проживання українців у Румунії. Патріарх звернення президента підтримав.

14109 Total Views 15 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *